OE Industry

Czym jest oświetlenie LED?

Wiele osób, które na co dzień nie śledzą najnowszych nowinek technologicznych, mogą zadawać sobie pytanie, czym w zasadzie jest LED i dlaczego w ostatnim czasie zyskał tak dużą popularność? Rozwiewając wszelkie wątpliwości, skrót LED pochodzi od angielskiego wyrażenia Lighting Emitting Diode, a tłumacząc na polski - diody emitującej światło. Posiada dwie niezwykle istotne zalety. Pierwszą z nich jest niewielki pobór energii konieczny do emisji światła. W porównaniu z innymi rodzajami żarówek czy lampami dostępnymi na rynku, w przypadku LED da się zaobserwować znaczący spadek zużycia prądu, a tym samym, zaoszczędzić pewną kwotę pieniędzy, którą musielibyśmy przeznaczyć na rachunki. Drugą zaletą jest ich wielkość. Diody LED są małe, co ułatwia ich montaż, szczególnie w niewielkiej przestrzeni. Jest to szczególnie pomocne przy montowaniu oświetlenia LED chociażby wewnątrz samochodu, gdzie zazwyczaj nie ma dużej ilości wolnej przestrzeni.

 

Czy warto zamontować oświetlenie LED wewnątrz samochodu, pojazdu użytkowego, specjalnego lub kampera?

Jeśli poznaliśmy zalety oświetlenia LED, warto zastanowić się nad tym, czy montaż tej technologii wewnątrz pojazdu jest opłacalny. W końcu każdy pojazd ma tradycyjnie wbudowane oświetlenie, które zazwyczaj sprowadza się do trzech lampek: jednej dla kierowcy, jednej dla pasażera na przednim siedzeniu i jednej dla pasażerów z tyłu. Ten układ spełnia swoje zadanie i co więcej, jest już wliczony w koszta pojazdu, więc czy na pewno wprowadzenie zmian względem oświetlenia jest opłacalne? Odpowiedź jest niezwykle prosta - jak najbardziej. Zatem, co zyskujemy dzięki oświetleniu LED?

 

Oszczędność pieniędzy

Jak już wcześniej wspominaliśmy, dzięki niedużym pokładom zużywanej energii, środki wydane na zakup oświetlenia LED zwrócą się w postaci oszczędności wynikającej z dłuższej żywotności tego rodzaju oświetlenia. Co więcej, żarówki LED są niezwykle odporne na uszkodzenia w porównaniu do pozostałych lamp dostępnych na rynku, a ich długa żywotność gwarantuje, że po zainstalowaniu ich w pojeździe, nie będzie konieczności częstej wymiany. Kolejną zaletą technologii LED jest niskie napięcie zasilania, jak również niska temperatura pracy, dzięki czemu możliwość awarii poprzez spięcie lub przepalenie znacząco spada.

 

Możliwość samodzielnej regulacji

Przewaga oświetlenia LED nad tradycyjnymi rozwiązaniami opiera się również na sile emitowanego światła. LED oświetla wnętrze pojazdu dokładniej oraz z większym natężeniem, dzięki czemu osoby, które oczekują możliwości samodzielnej regulacji natężenia światła będą zadowolone, bowiem system LED daje taką możliwość. Zatem, wybierając ten rodzaj oświetlenia do naszego pojazdu, możemy samodzielnie ustawić moc natężenia, jak również szerokości emitowanych wiązek świetlnych, zgodnie z naszymi preferencjami. Osoby, których męczy żółta bądź biała barwa światła, również będą zadowolone, bowiem żarówki systemu LED są dostępne w wielu kolorach. Takie rozwiązanie pozwala również stworzyć niesamowitą oprawę wnętrza pojazdu.

 

Innowacyjne rozwiązania

Na koniec warto zaznaczyć, iż niewielkie diody dają możliwość zaprojektowania ich w miejscach, w których do tej pory nie było to możliwe. Czy chciałbyś oświetlić swój cały bagażnik na zielono? Zamontować dodatkowe lampki pod siedzeniami? Dzięki technologii LED jest to nie tylko możliwe, ale i stosunkowo tanie. Żadne inne lampy nie dają możliwości personalizowania oświetlenia wewnątrz pojazdu, dlatego jest to idealne rozwiązanie dla miłośników dopieszczonych i nowoczesnych pojazdów.

Napisz do nas!
Zadzwoń +48 12 442 00 05